fbpx

הקורס לייעוץ
תקשורת בתחום
הפוליטי – חברתי

אנחנו במשרד התקשורת והאסטרטגיה WBN המתמחה בתחום הפוליטי – חברתי משיקים קורס שייתן לכם את הכלים להפוך לדוברים ויועצי תקשורת מקצועיים בכנסת, בחברה האזרחית או במשרד יח״צ. אם תמיד חלמתם לעסוק בתחום ולא ידעתם מאיפה להתחיל – הקורס הזה הוא בשבילכם.

סילבוס

הקורס נפתח ב 15.07.2024
ההרשמה פתוחה עד ה 1.7.2024

אורך שיעור: שעה ורבע
סך 17 שיעורים, בין השיעורים יש 15 דק׳ הפסקת התרעננות
סך הכל 8 מפגשים

שיעור 1: מבוא – בהנחיית אלעד וולף
סקירת המפה התקשורתית: איך נראות מערכות התקשורת השונות, איך יוצרים קשר ועם מי.

סדנא עבודה מעשית.

עבודת הדובר: מה עושה יועץ תקשורת. איך נראה יום העבודה שלו.

סדנא פרקטית: איך כותבים הודעה לעיתונות ואיך דואגים שהיא תתפרסם.

יחסי כתב/ דובר – מצדו של יועץ התקשורת: איך מתנהלים אחרת מול כל כתב. מה עושים כשמגיע אליך מידע ביד. מה ההבדל בין פרסום ראשון להודעה רחבה.

שיעור 2: תרגול מבוא
כלים תקשורתיים בקמפיין ובעבודה שוטפת. 

איך לשבץ מרואיין בתוכנית אקטואליה

בניית דף מסרים – איך לייצר תיבת מסרים לשימוש הלקוח.

סדנא פרקטית: בניית דף מסרים ופיץ׳ לראיון

שיעור 3: דוברות בעולם הציבורי מול העולם המסחרי

מה היא דוברות פוליטית, במה היא שונה ממוצר מסחרי ובמה היא דומה.
מי מפחד מפוליטיקה? למה גם תאגידים צריכים מחלקות חברתיות ופוליטיות 

סדנא: בניית תוכנית עבודה ציבורית למותג מסחרי 

מרצים אורחים: פוליטיקאי בכיר לשעבר ויועץ לשעבר

שיעור 4:
מפגש עם השרה לשעבר תמר זנדברג. שימשה כיו״ר מפלגה, חברת כנסת ושרה. – מה פוליטיקאי מחפש, איך נראית עבודה יום יומית שלו, איך נראית העבודה של פוליטיקאי מול התקשורת, קשרים עם כתבים ומה דרוש מדובר של פוליטיקאי

 

שיעור 5:
מפגש עם טלי טסלר, לשעבר ראש מטה השרה להגנת הסביבה ויועצת פרלמנטרית עם ניסיון של כעשור בכנסת. מיפוי הכנסת, איך נראית הכנסת, מה האגפים בכנסת, איך עובדות הועדות, איך מגיעות פניות ציבור שיכולות להפוך לאייטם, מה קורה במזנון, מה קורה בערוץ הכנסת, מה הקשר בין היועץ הפרלמנטרי לדובר, איך נראית עבודה יום יומית מאחורי הקלעים בלשכה של פוליטיקאי.

מרצה אורח: כתב פוליטי בכלי תקשורת מרכזי

 

שיעור 6
פגישה עם יובל שגב, הכתב הפוליטי של גלי צה״ל. 

מה עושה כתב פוליטי ואיך נראה סדר היום שלו

מה מחפש כתב פוליטי מדובר של ארגון פוליטי או מחבר כנסת

שיתופי פעולה בין דוברים וכתבים – מצדו של הכתבשיעור 7

סדנת תרגול עם אלעד וולף

איך מייצרים בולטות תקשורתית כשאתה 1 מתוך 120?
בסדנא כל אחד יקבל ח״כ אקראי ״לעבוד עבורו״ ונבנה יחדיו תוכניות תקשוריות עבור חברי כנסת.

 

(2.5 שעות)

(מרצה אורח: מנכ״ל עמותה)

שיעור 8
מפגש עם נציג מהחברה האזרחית על השפעה פוליטית של החברה האזרחית על סדר היום הפוליטי והתקשורתי בישראל. מה מחפש מנכ״ל עמותה, איך נראית עבודה יום יומית בחברה האזרחית ואיך מנסים להשפיע ולהיכנס לסדר היום. איזה משברים יש בעמותות ואיך מנהלים תקשורת של ארגון חברה אזרחית.

שיעור 9: סדנת תרגול בהנחיית אלעד וולף

איך להפוך מידע הזמין מהעמותה לנשק תקשורתי – איך לבנות אייטם בעזרת דאטא, איך להילחם על בולטות לארגון. איך להתמודד עם ״משבר״ שמגיע לארגון – מתי להגיב מתי לא להגיב? איך לנסות ״להוריד״ כתב מנסיון להרים אייטם שלא משרת את הארגון, איך ״לשרוף״ את האייטם וכו׳

 

סדנת תרגול פרקטית: 
כל משתתף יגריל עמותה או תנועה אזרחית שהוא הדובר שלה, יחד נבנה לה סדר יום תקשורתי אל מול אקטואליה אמתית. את האייטמים ייבחן עורך חדשות בכיר ויכריע – איזה אייטמים מצליחים להיכנס לסדר היום ואלו לא.

 (2.5 שעות) 

(מרצה אורח: מנהל מחלקת דיגיטל)

שיעור 10
הרצאה של לוקה יצחק ויזוגרוד, מנהל מחלקת הדיגיטל של משרד WBN.

למה הקריאייטיב מת? איך אפשר לעשות דיגיטל אפקטיבי באמצעות נתונים יבשים?

סטטיסטקות והתבססות על דאטה. יצירת עצומות, לידים, הרשמות ועוד דרכים להשיג דאטה אפקטיבית לארגון שלך ודרכו לטייב את הדיגיטל. מיתוג אחיד ואיך מייצרים כרזות פוליטיות אפקטיביות.

שיעור 11
סדנאת ביצוע: כלי ביצוע שיאפשרו לכם להבין איך מתנהל הדיגיטל ואיך עושים דיגיטל טוב. לוקה יראה לכם איך עובד האלגוריתם של פייסבוק. יחד איתכם לוקה ייכנס איתכם למאחורי הקלעים של מטא ויתרגל יחד איתכם איך מפעילים קידום ממומן אפקטיבי.

(2.5 שעות) 

(מפגש בהנחיית אלעד וולף ואורי צירלין)

שיעור 12
איך בונים מאבק ציבורי אפקטיבי? איך שומרים על המאבק שלך בסדר היום כל הזמן ואיך מייצרים בריתות שימנפו את המאבק שלך וישתלמו גם לשותפים. איך בונים פרובקציות אפקטיביות. 

דוגמאות למאבקים ציבוריים מוצלחים ומשברים מוצלחים: נספר את סיפורם ומאחורי הקלעים של כמה מהמאבקים הבולטים שניהלנו.

שיעור 13
סדנת תרגול: נבנה יחד מאבק ציבורי אפקטיבי ונתרגל שורה של רעיונות פרקטים על מנת שהמאבק יצליח.

 

(2.5 שעות) 

(מרצה אורח: עורך בכיר בטלוויזיה ובעיתונות) 

שיעור 14
הרצאה מאת אבנר בורוכוב, לשעבר ראש דסק החדשות של אתר וואלה, עורך של תוכניות אקטואליה ברשת 13 וכיום סגן עורך 7 ימים בידיעות אחרונות. אבנר יספר איך בונים כתבת מגזין, מה עורך מחפש מיועץ תקשורת ואיך נראה הקשר ביניהם. מה עובר את מבחן הסף של העיתון ומה עובר את הטלוויזיה ומה עורכים רוצים מהכתבים שלהם. איך מתקבלת החלטה איזה אייטם להשאיר ואיזה אייטם להוריד. 

שיעור 15
תרגול פרקטי 1: אבנר יעבור על הצעות האייטמים מהסדנא המשותפת ויגיד – איזה הצעות מתקבלות למערכת ויהפכו לידיעה חדשותית, איזה לא ואיך כדאי לשפר כל אחת מההצעות שבניתם.

שיעור 16 – סדנת ביצוע:
מתחלקים לקבוצות – כל אחד מקבל איוונט ציבורי שצריך להשיג עליו כתבות ואזכורים תקשורתיים. בכל אחד מהאירועים יש ליינאפ מסודר עם שמות של משתתפים, סיפורים אישיים וכו׳. עליכם יהיה לבנות תוכנית תקשורתית ולמנות כמה שיותר אייטמים פוטנציאלים מתוך הליינאפ.

(4 שעות) 

שיעור 18
מפגש סיכום – מה למדנו ואיך היה. הרמת כוסית, משוב וציפיות לעתיד: איפה כל אחד רוצה להשתבץ, איך כדאי לגשת לראיון עבודה בתחום ועוד.

 

(שעה וחצי) 

המרצים של
מחזור קיץ
2024

כל מחזור המרצים בקורס משתנים

אלעד וולף, מייסד ובעלים של משרד האסטרטגיה והתקשורת WBN. וולף עובד עם פוליטיקאים בישראל ובעולם ומתמחה בהובלת מאבקים ציבוריים

תמר זנדברג, שרת הגנת הסביבה לשעבר, לפני שמונתה לשרה כיהנה כחברת כנסת במשך שמונה שנים ואף כיהנה כיו״ר מפלגת מרצ. לפני היבחרותה לכנסת הייתה זנדברג חברת מועצת העיר תל אביב.

אבנר בורוכוב, סגן עורכת 7 ימים, לשעבר מראשי מערכת החדשות של וואלה ועורך תכניות ומשדרי אקטואליה ברשת 13

יובל שגב, עיתונאי גל״צ, משמש ככתב הפוליטי של התחנה והיה אחראי למספר חשיפות פוליטיות משמעותיות. לפני כן שימש ככתב לענייני ירושלים. במקביל מגיש שגב באופן קבוע תוכניות בערוץ הכנסת.

טלי טסלר, בעלת ניסיון של כעשור בעבודה ציבורית בכנסת ישראל הכוללת בן שימשה כיועצת פרלמנטרית, מנהלת מדיניות ציבורית של ׳מכבי שירותי בריאות׳ וכראש מטה השרה להגנת הסביבה.

אנחנו בWBN – משרד בוטיק המתמחה במאבקים חברתיים ופוליטיים, בנינו עבורכם את הקורס שיכניס אתכם לעולם הזה, ייתן לכם הצצה לעולמות הפוליטיים ולתקשורת וגם יכלול תרגול מעשי וסדנאות עבודה שיוציאו אתכם כשירים לעבודה.

הרשמה לקורס

שאלות נפוצות

מתי הקורס? 
המחזור הקרוב מתחיל ב-15.7.2024

עד מתי אפשר להרשם?
ההרשמה פתוחה עד ה-1.7.2024, אנו ממליצים לא לחכות לרגע האחרון כי המקום בכל מחזור מוגבל.

מה אורך הקורס?
הקורס ייארך כחודשיים,  הבנויים מ-8 מפגשים שבועיים סך הכל. 

הוא כולל 15 שיעורים שייפרסו על פני 7 מפגשים כפולים ומפגש סיכום אחד.

מי המרצים בקורס?
את הקורס יוביל וילווה אלעד וולף יחד עם הצוות המוביל של המשרד ויתארחו בו מרצים אורחים. 

בין המרצים: חבר כנסת לשעבר, כתב פוליטי, עורך או כתב מגזין חדשותי, מנכ״ל של עמותה ועוד. זהותם הספציפית של המרצים תותאם לכל מחזור בקורס ותשתנה ממחזור למחזור.

איפה הקורס מתקיים ומה צריך להביא?
הקורס ייערך בתל אביב ולא תהיה אפשרות להשתתף דרך זום או באמצעים היברדים. מומלץ להגיע עם מחשב נייד לצורך תרגול וכתיבה אך גם סמארטפון יכול לעבוד.

מהן הדרישות להשתתפות בקורס? 
כדי להשתתף בקורס יש לעבור ראיון קצר. בראיון תיבדק רמתכם (מתחיל/מתקדם) ועל פיה תהיו משוייכים לקורס מותאם

מה עוד כדאי לדעת?
לאחר שתיסגר ההרשמה אנחנו נפנה באופן אישי וקבוצתי  לכל הנרשמים ונציג להם את הסילבוס המפורט והשלם שיכלול את מערכי השיעור והמרצים ונקבע ראיון להתאמת רמת קורס. רק לאחר מכן ייגבה תשלום.